Klasická masáž


Masáže sa používajú už tisíce rokov a patria k najstarším liečebným metódam. Pravidelnáprospieva, cítime sa po nej pokojnejší, zdravší a šťastnejší.

Klasická masáž je súsava dotykov rôznej intenzity tlaku, trenia a rýchlosti. Vykonáva sa pomaly alebo rýchlo. Regeneruje svaly, posilňuje imunitu a znižuje napätie svalov.

Pomalá masáž má ukľudňujúci účinok, dochádza pri nej k vyplavovaniu hormónov do krvného obehu napr. endorfíny – tlmia bolesť, encefalín je euforická látka, oxytocín je hormónom lásky. Masáž je vhodná najmä pre prepracovaných a vystresovaných ľudí.

Rýchla masáž pôsobí dráždivo a má povzbudzujújci účinok. Svaly a ich úpony sa pri tomto druhu masáže dobre prekrvia.

Kontraindikácie masáže:

• Zvýšená teplota

• Infekčné ochorenia

• Krvácavé stavy

• Hnisavé ochorenia kože

• Nádorové ochorenia

Bankovanie


Je alternatívna liečebná metóda založená na prikladaní nahriatych sklenených baniek na kožu, ktoré sa podtlakom na ňu prisajú. Podtlak spôsobuje silné prehriatie a prekrvenie povrchu kože.

Bankovaním sa odstraňujú poruchy cievneho prúdenia krvi, zvyšuje sa okysličovanie bunkového tkaniva a zrýchľuje sa látková výmena, čím sa z tela vyplavujú nahromadené škodliviny.

Na chrbáte človeka sa nachádza väčšie množstvo reflexných zón, ktoré sa bankovaním aktivujú. Bankovaním sa posiľňuje samoliečenie organizmu a zvyšuje sa jeho výkonnosť

Výhody bankovania:

• Zrýchľuje metabolizmus v tkanivách

• Rozprúdi tok zablokovanej energie

• Lepšie sa vyplavujú škodliviny z tela

• Zlepšuje sa funkčnosť svalov a kíbov

• Aktivuje sa nervový a lymfatický systém

• Stimuluje sa imunita

Priaznivo pôsobí pri nespavosti, kašli, horúčkovitých ochoreniach, astme, bolestiach žalúdka, bolestiach hlavy a celulitíde.

Lymfodrenážna masáž


Masážou sa pôsobí na lymfatický systém, čím sa urýchľuje tok lymfy v tele. Lymfa (miazga) je telová tekutina, ktorá vzniká z prebytočného tkanivového moku, ktorý obsahuje veľké bielkoviny, prachové častice a odpadové látky z metabolizmu ( vírusy, baktérie a cudzorodé látky).

Masáž je vykonávaná špeciálnymi hmatmi, veľmi jemne a pomaly. Má výrazný ukľudňujúci účinok. Urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela (pôsobí detoxikačne a regeneračne), čím prispieva k celkovému očisteniu organizmu od patogénov a chemických toxických látok.

Masáž vykonávaná na končatinách, sedacích svaloch a bruchu má výrazný anticelulitídny účinok. Na tváry odstraňuje opuchy, vačky pod očami, zlepšuje napätie pokožky, čím tvár pôsobí vyhľadene.

Lymfodrenážna masáž má výrazný ukľudňujúci účinok a preto sa doporučuje unaveným a vystresovaným zakazníkom.

Priaznivo pôsobí na opuchy, varixy, kožné choroby ako je akné a eryzipel, skleróza multiplex, migrény, reumatické ochorenia, coxartrózu a celulitídu.